Jakie tuje na żywopłot?

tuje

Czy zastanawiasz się jakie tuje najlepiej zastosować na żywopłot wokół działki? Jakie rodzaje się najlepiej ku temu sprawdzą? Jeżeli odpowiedziałeś chociaż na jedno pytanie twierdząco to jesteś w dobrym miejscu. Wiele osób tak jak ty, szuka odpowiedzi na te tematy, ponieważ tuje to niezwykle popularna ozdoba na przydomowych terenach zielonych.

Tuje odmiany

Tuje na żywopłot to doskonały sposób na stworzenie w pełni ekologicznego ogrodzenia, które zapewni poczucie prywatności, uchroni przed kurzem i pyłem z zewnątrz, a zarazem będzie wspaniałą, żywą dekoracją. Te rośliny należą do grupy żywotników, które występują w formie krzewów i drzew. Posiadają wiele odmian, różniących się między sobą wieloma czynnikami takimi jak: barwa, rozłożystość, tempo wzrostu czy długość szpilek. Największe zainteresowanie wzbudzają tuje szybko rosnące, ponieważ w krótkim tempie uzyskują wysoki wzrost. Dzięki temu można stworzyć żywopłot w ekspresowym czasie. Jeżeli zatem rozważasz jakie tuje posadzić przy ogrodzeniu to warto zainteresować się dużymi odmianami. Do najszybciej rosnących żywotników możemy zaliczyć niezwykle popularny w sklepach ogrodniczych żywotnik zachodni (Thuja occidentalis) zwany Brabantem. Nie tylko rośnie szybko, ale jest również odporny na złe warunki atmosferyczne. Innym żywotnikiem często wybieranym jest tuja olbrzymia Atrovirens znana z dobrej wytrzymałości, osiągania ogromnych rozmiarów i pięknych, ciemnozielonych łusek.

Decydując się na zakup tui należy pamiętać o przycinaniu jej co kilka lat, ponieważ mogą stać się niebezpiecznie wysokie. Podcinając żywotniki można badać im eleganckich kształtów.