Budleja Dawida – uprawa, odmiany, pielęgnacja

budleja dawida

Budleja Dawida to bardzo ładna roślina, efektowna, zdobiąca niejeden ogród i prezentująca się doskonale. Krzew Budleja jest naprawdę doskonała i ma znaczenie dla każdej osoby. Nazywana jest motylim krzewem. Swoim zapachem wabi motyle wielu gatunków.

Budleja Dawida pochodzenie

Jest to roślina pochodząca z Chin, spotykana też w Japonii. Budleja w ogrodzie wygląda dobrze i sprawdza się naprawdę doskonale.

Budleja – kiedy sadzić?

Kiedy sadzić Budleję Dawida? Krzew ten należy sadzić wtedy, gdy radzą eksperci. Najlepiej w kwietniu lub w maju posadzić taki krzew. Jest to doskonała roślina, która sprawdza się doskonale i daje pełne zadowolenie niejednej osobie.

Co posadzić obok Budlei?

Astry oraz rozchodnik karpacki można posadzić obok Budlei Dawida. Jest to bardzo trwała roślina, ładnie wyglądająca i pięknie się prezentująca. Jak wygląda Budleja? Jest to roślina o rozłożystym pokroju. Końce jej pędów uginają się pod ciężarem kwiatów. Może urosnąć na wysokość nawet 4 metrów. Najmniejsze rośliny mogą mieć wysokość około 1,2 metra kwadratowego. Kora krzewów jest jasnobrązowa i ładnie się komponuje z kwieciem w przyjemnym kolorze.

Czy budleja jest trująca?

Jest to roślina trująca, która może zaszkodzi zwierzętom. Budleja Dawida zawiera trujące substancje w całej roślinie. Zawarte są w niej także glikozydy. Drzewo motylowe i letni bez to alternatywne nazwy Budlei Dawida. Kwiaty tej rośliny przyjemne pachną. Mogą mieć od 1 metra do 5 metra. Roślina wytwarza długie pędy. Budleja Dawida kwitnie od początku sierpnia do października. Posiada bardzo długie kwiatostany od 30 do 70 centymetrów. Kwiaty rozwijają się stopniowo, kwitną po pewnym czasie. Kwiaty pachną przepięknie, wabią motyle. Taki krzew warto posadzić w ogrodzie lub przed domem.

Budleja Davida – wygląd, kolor

Krzew posiada przyjemne kwiaty w liliowym kolorze. Krzew jest krzaczasty, rozłożysty, ma przepiękne kwiaty. Budleja Dawida to piękna roślina, efektowna, łatwa do uprawiania. Warto napawać się taką rośliną i docenić jej piękno. Dwa krzewy tego rodzaju w ogrodzie wystarczą, aby ogród pięknie się prezentował i wyglądał naprawdę bajecznie.