Jak posadzić mango?

mango drzewo

Mango to pyszny owoc, który ma wiele zalet. Jest bogaty w witaminy i minerały, a także dostarcza nam dużo energii. W tym artykule przedstawimy zalety spożywania mango, a także opowiemy o tym, jak, krok po kroku, posadzić mango samemu!

Mango – wartości odżywcze

Mango znane są ze swojego słodkiego i pikantnego smaku. Są również dobre dla naszego zdrowia, ponieważ zawierają witaminy A, C, E, B6, potas, wapń i żelazo.

Mango są nie tylko pyszne, ale także zdrowe. Zawierają witaminy A i C, potas i błonnik. Mango można spożywać na wiele różnych sposobów: świeże, mrożone, puszkowane, suszone lub marynowane. Można je stosować w sałatkach lub deserach.

Wartość odżywcza mango jest bardzo wysoka. Zawierają witaminy A i C, potas i błonnik, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mango mają również niską zawartość cukru, co oznacza, że mogą się nimi cieszyć osoby z cukrzycą, nie martwiąc się o wzrost poziomu cukru.

Drzewo mango – charakterystyka

Drzewo mango to subtropikalne drzewo owocowe, a z powodzeniem może rosnąć również w Polsce.

Drzewa mango są męskie lub żeńskie. Męskie drzewa mango mogą dorastać do 30 metrów wysokości i mieć średnicę 20 centymetrów u podstawy drzewa. Żeńskie drzewa mango dorastają do 18 metrów wysokości i mają średnicę 10 centymetrów u podstawy drzewa.

mango

Liście zarówno na męskich, jak i żeńskich drzewach mango będą duże, ciemnozielone i owalne. Liście męskiego drzewa mango są zazwyczaj dłuższe niż liście żeńskiego drzewa.

Jak posadzić mango?

Mango to jeden z najpopularniejszych owoców na świecie. Są też jednymi z najsmaczniejszych owoców. Mango są bardzo łatwe w uprawie i utrzymaniu. Jak posadzić mango z pestki?

Aby posadzić drzewko mango z pestki owocu należy oczyścić pestkę wodą i namoczyć w letniej wodzie przez dobę.

Po 24 godzinach możemy pestkę wsadzić do ziemi. Jeśli chcemy przyspieszyć proces hodowania drzewka mango z pestki należy tę pestkę naciąć delikatnie nożykiem przed wsadzeniem do gleby. To przyspieszy jej rozrost.

Jak posadzić mango z pestki w słoiku?

Sadzenie mango w słoiku nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje. Wystarczy trochę cierpliwości i odpowiednie narzędzia.

Na początek musisz wybrać odpowiedni rodzaj słoika do swoich potrzeb. Do słoika wlewamy wodę i wrzucamy pestkę mango. Codziennie wymieniamy wodę na nową, a następnie po około 2-3 tygodniach, kiedy pestka zacznie kiełkować, przesadzamy ją do ziemi w ogrodzie lub doniczki.